Дали пиете кафе без шеќер или сакате горчливи вкусови?

Научниците веруваат дека луѓето кои пијат кафе без шеќер и сакаат горчливи вкусови имаат карактеристики кои на многу луѓе не им се допаѓаат.

Тие откриле дека луѓето кои претпочитаат пијалоци со горчлив вкус, како што е црното кафе без шеќер или тоник, имаат поголема веројатност да развијат знаци на макијавелизам, садизам и нарцизам, што значи дека се повеќе склони кон подмолност, манипулација, суета, себичност или уживање во страдањето на луѓето и нивна болка.

Истражувањето било спроведено на Универзитетот во Инсбрук и опфатило 500 жени и мажи.

Тие исто така требаше да пополнат четири посебни прашалници. Објавените резултати од истражувањето покажаа дека „луѓето кои претпочитаат горчлива храна и пијалоци биле повеќе склони кон макијавелизам, психопатија, нарцизам и садизам“, а кооперативните, емпатичните и љубезни луѓе не биле склони кон горчлива храна и пијалоци.

Претходна Тејлор Свифт е првата во историјата која ги зазема сите 10 места на американската топ листа
Следна Porsche 911 GT3 STI со мотор на Subaru е ѕвезда на шоуто SEMA

Награден напис

Kawasaki Ninja ZX-4RR KRT Edition пристигнува во Европа

Kawasaki го подготви моделот Ninja ZX-4RR KRT Edition наменет за ентузијасти кои сакаат атрактивни мотоцикли …

Минатата година Мајкл Џордан заработи 2,5 пати повеќе отколку во целата своја НБА кариера

Легендарниот кошаркар Мајкл Џордан е вистински „магнет за пари“, а во последната година заработи 2,5 …

Забрането е копирање на текст!