Голманот на Јордан постигна гол од својот казнен простор

На фудбалскиот натпревар во главниот град на Јордан, Аман, голманот на Јордан против репрезентацијата на Индија постигна спектакуларен гол од својот казнен простор.

Голот го постигна на тој начин што кога голманот на Индија шутира слободен удар, топката стигнува до казнениот простор на Јордан. Тогаш голманот на репрезентацијата на Јордан, Шафи, ја прифаќа и веднаш упатува шут кон половината на Индија кој стигнува до индискиот голман кој не успева да ја прифати топката, таа отскокнува и влегува во голот на Индија Така ја доведува репрезентацијата на Јордан до водство од 1:0. Инаку натпреварот помеѓу Јордан и Индија заврши со резултат 2:1.

Овој спектакуларен гол долго ќе се прикажува на екраните во Јордан и низ светот.

https://youtu.be/mGyHHlQ60O4

 

Претходна Dodge Challenger со 1050 коњски сили
Следна Бришење на пораки во чат на ФБ Месинџер

Награден напис

Стадион на СП со капацитет од 40.000 седишта беше речиси полупразен, а евидентирано е дека има 42.000 луѓе

Холандија вчера го совлада Сенегал со резултат 2:0 во првото коло на Мундијалот, а по …

Топката со која Марадона го постигна голот со „Божјата рака“ беше продадена на аукција

На аукција во Лондон топката со која Диего Марадона го постигна познатиот гол „Божја рака“ …

Don`t copy text!