Голманот на Јордан постигна гол од својот казнен простор

На фудбалскиот натпревар во главниот град на Јордан, Аман, голманот на Јордан против репрезентацијата на Индија постигна спектакуларен гол од својот казнен простор.

Голот го постигна на тој начин што кога голманот на Индија шутира слободен удар, топката стигнува до казнениот простор на Јордан. Тогаш голманот на репрезентацијата на Јордан, Шафи, ја прифаќа и веднаш упатува шут кон половината на Индија кој стигнува до индискиот голман кој не успева да ја прифати топката, таа отскокнува и влегува во голот на Индија Така ја доведува репрезентацијата на Јордан до водство од 1:0. Инаку натпреварот помеѓу Јордан и Индија заврши со резултат 2:1.

Овој спектакуларен гол долго ќе се прикажува на екраните во Јордан и низ светот.

https://youtu.be/mGyHHlQ60O4

 

Претходна Dodge Challenger со 1050 коњски сили
Следна Бришење на пораки во чат на ФБ Месинџер

Награден напис

Рим ќе биде домаќин на Европското првенство во атлетика во 2024 година

Европското првенство во атлетика во 2024 година ќе се одржи во Рим, соопшти Европската атлетска …

Голманот на Црвена звезда со одлична одбрана во 94-та минута стана херој за неговите соиграчи и навивачи

Голманот на Црвена звезда, Милан Борјан, со одлична одбрана ја спаси победата на својот тим …

Забрането е копирање на текст!