Голем инцидент ја одбележа трката во Формула Е во Сеул

Шампионатот во Формула Е полека се ближи кон крајот, а вчера се одржа трката во Сеул на која беше забележан голем инцидент.

Имено, трката беше прекината кога осум автомобили за само неколку секунди завршија во оградата.

Норман Нато, Ник Касиди, Ник де Вриј, Себастиен Буеми, Андре Лотерер, Оливер Аскеју, Ден Тиктум и Оливер Турвеј изгубија контрола над своите болиди на излезот од 20-тиот свиок и се забија во оградата.

https://youtu.be/-01ooWcnbck

Најлошо пројде Де Вриј кој удри во автомобилот на Буеми.

Раководството на трката покажа црвени знамиња, а по продолжувањето на трката победа славеше Мич Еванс и колку – толку остана во трката за шампионската титула.

Денеска е второто коло, воедно и последно од оваа сезона во Формула Е, а Стофел Вандорне треба да заврши меѓу седумте најдобри за да стане шампион.

Претходна Зошто мажите ги привлекуваат постари жени?
Следна Постои само еден знак дека жената доживува оргазам за време на секс

Награден напис

НБА екипа на продажба

Професионалниот кошаркарски тим во НБА, Феникс Санс лани играше во големото финале на плеј-офот и …

Volkswagen ID Buzz Cargo ја освои наградата за комбе на годината за 2023 година

На Volkswagen ID Buzz Cargo му беше доделена престижната индустриска награда „Меѓународно комбе на годината …

Забрането е копирање на текст!