Втората генерација на Тесла Роудстер ќе забрзува како Формула 1 болид

Новиот Тесла Роудстер чиј прототип беше прикажан уште во 2017 година, наскоро би можел да биде прикажан во продукциска верзија.

Елон Маск веќе се пофали дека новиот Тесла Роудстер ќе го подигне нивото и перцепцијата на електричните автомобили на едно сосема ново ниво. Иако ќе чини не помалку од 200 000 долари, овој автомобил ќе нуди перформанси во класата на конкурентите што чинат милион долари.

Лансирањето од 0-100 km/h би требало да биде помало од 1,9 секунди, до 160 km/h би требало да стигне за околу 4,2 секунди и најголемата брзина би требало да биде околу 402 km/h.

Претходна Новата Black Edition верзија на AUDI A6
Следна Како личи Кристијано Роналдо со брада

Награден напис

Нико Хулкенберг меѓу кандидатите за нов возач на Хаас

Германскиот возач Нико Хулкенберг би можел целосно да се врати во Формула 1 следната сезона …

Porsche Tequipment претстави покривен шатор за две лица

Кровниот шатор на Porsche ќе биде достапен од ноември, а ќе може да се постави …

Забрането е копирање на текст!