Врвни "брејкденсерки" играат во куќа на илузии

Angyil, Dassy и Kyoka се елитата на брејкденсот со многу победи на светски натпревари во танцување.
Танчерките решија да ја посетат Tricklandia, куќата на илузии која се наоѓа во Словачка и да направат видео од нивното танцување пред илузионистичките огледала.
Tricklandia е куќа на илузии која се наоѓа на Високите Татри. Посетителите мора да ги напрегнат сите свои сетила за да ја распознаат реалноста од илузијата.
Погледнете го видеотo кое го направија девојките.

Претходна Нов тренд во светот – тетовирање пеги на лицето
Следна Актуелниот првак во Формула 1 го купи својот втор пентхаус на Менхетен

Награден напис

Пролет со Digipath: одржани бесплатни онлајн работилници за деца

Оваа пролет едукативниот центар „Едуфронт“ организираше серијал од 4 бесплатни, воведни работилници за дигитални вештини …

Научниците со тврдење дека децата кои повеќе личат на својот татко отколку на нивната мајка се многу поздрави

Најважно за секој родител е неговото дете да биде живо и здраво при раѓањето, а …

Don`t copy text!