Вистината за стероидите

Стероидите се актуелни особено кај спортистите – и кај професионалците и кај аматерите. Јавна тајна е дека речиси сите ги користат. Исто така, познато е дека ретко кој знае сè за нив, колку се штетни, колку не се. Еве неколку факти за стероидите, кои сигурно нема да ги најдете испечатени на амбалажата, па дури и напишани некаде со ситни букви.

Влијание врз работата на срцето. Влијаат на кардиоваскуларниот систем, зголемениот број на срцеви удари и појавата на мозочни удари. Овие работи им се случуваат на спортистите и на 30 години. Тие исто така влијаат на вашето расположение. Ве прават бесни, лути, агресивни – без никаква причина. Податоците покажуваат дека под влијание на прекумерна употреба на стероиди, многумина извршиле (самоубиство) исто така.

Vaccination

Влијајте на вашиот изглед. Тие предизвикуваат ќелавост, импотенција, цисти, акни, мрсна кожа и коса, развој на градите. Го зголемуваат ризикот од добивање на разни инфекции преку игли, кои некои спортисти ги споделуваат меѓу себе (!!!). Едноставно е неверојатно некои луѓе да се однесуваат толку неодговорно и да играат рулет со висок ризик да се разболат – хепатитис или ХИВ вирус. Знајте ги правилата и бидете информирани за тоа што користите (ако веќе ги користите).

Симптоми кои можат да се случат на личност која користи стероиди се: отекување на стапалата и глуждовите, нервоза, чести промени на расположението, кожа која добива жолтеникава боја, лош здив, лицето често се тресе, трепери. Иако овие податоци може да изгледаат претерани или нереални, тие се факти, па затоа обрнете внимание и на симптомите и на последиците. Се работи за вашето здравје.

Претходна XXX – Гола вистина
Следна Пушачки хедонизам

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!