Величина на женски гради

Откако ќе ги затворите Hustler или Playboy и ќе завршите со вашите фантазии, обидете се да заборавите на нив што е можно поскоро. Факт е дека такви девојки не сретнуваш во супермаркет или видео клуб. Ок, точно е дека секој месец некој добива лото награда, но по колку кола се откажавте од играњето? Паметно… Но, да видиме што нуди природната убавина и какви желби и ставови имаат мажите кога се во прашање женските гради.

Мнозинството од машкиот свет претпочита девојки со средни гради, додека дури 80% од нив велат дека случајно се родени како припаднички на понежниот пол, би сакале да имаат токму такви гради. Тринаесет проценти од анкетираните мажи признаваат дека некогаш во животот пробале оглавник за четка, најмногу од љубопитност, но некои и поради задоволство. Повеќето велат дека е непријатно и дека не се чувствувале удобно во тоа.

Повторно навраќајќи се на првобитната изјава, 53% од мажите рекле дека најмногу ги привлекуваат жени со средни гради. Сепак, големината сепак игра значајна улога, бидејќи две третини од испитаниците изјавиле дека на првиот состанок внимаваат на големината на градите на потенцијалниот партнер и формираат еден од првите впечатоци кога станува збор за привлечноста.

Мал е бројот на оние кои би сакале нивните девојки да имаат мали гради, само пет проценти, а не е ни висок процентот на оние кои преферираат големи – 14%. Половина од мажите признаваат дека не сакаат да знаат дали нивните сакани или идните сакани имале операција за зголемување на градите, но една четвртина велат дека би биле разочарани доколку ја направат. Затоа, доколку некоја дама го чита ова, имајте на ум дека одењето „под нож“ освен што ќе донесе самодоверба, може да има и негативни последици.

Веројатно се најдовте во еден од овие проценти што се однесува до вкусот, но како што рековме на почетокот – не занемарувајте ја убавината што секојдневно поминува покрај вас каде и да одите за да фантазирате за овој или оној апсолутно совршен. гради. На крајот на краиштата, таквите „совршени“ што ги гледате во списанијата и сомнителните веб-страници чинат неколку илјади долари.

Претходна Што после тоа?
Следна Жените ги сакаат овие 2 секс пози и никогаш не би го признале тоа

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!