Важна ли е величината на телевизорот?

Кога би пробале да пресметате колку би потрошиле за очила за подобро да гледате, карти за некое спортско првенство, квалитетен гејминг монитор или редовно одење во кино, тогаш купувањето на телевизор со голема дијагонала на гледање и не е лоша и скапа инвестиција.

Порано беше непишано правило дека целото семејство се собира во дневната соба пред телевизорот за да гледаат програма, и како собите постепено се зголемуваа и семејствата се прошируваа, така растеше и стандардот за големината на телевизорот.

Во поставувањето на стандардите за големината и квалитетот на екраните сите производители имаат свои параметри. Самсунг, на пример, со својата qled технологија постигна растојанието и аголот на гледање повеќе да не се проблем. Притоа, квалитетот останува ист. Повеќе нема опасност да си го расипете видот во зависност од тоа од каде и колку гледате.

Големите екрани ви даваат можност да бидете дома, а да се чувствувате како да сте во кино. Телевизорите со дијагонала над 75 инчи имаат неверојатна длабочина и јасна слика. Живописно ги прикажуваат боите. Овие карактеристики некако спонтано ве тераат да си правите филмски маратони.

Телевизорите со голема дијагонала на екранот ви ја пренесуваат гејминг арената во вашата дневна соба. Квалитетните екрани имаат можност за неколку мода на работење, а гејминг модот ќе ви ги испорача и најмалите детали од вашата омилена игра на играчката конзола.

Дури и кога ќе решите да направите пауза од гледање или играње на вашиот телевизор со голема дијагонала, тој може да има сосема убава функција во дневната соба. Може да прикажува квалитетни слики или фотографии. Вистинска уметничка инсталација.

Значи, ако сумираме од сево ова, телевизорот со голема дијагонала на екранот е добра инвестиција и со сигурност големината прави разлика. Големината е битна.

Претходна Нов чипсет и нови сензори на камерите за Huawei Mate X
Следна Храна што може да ја уништи желбата за секс

Награден напис

Во американските болници, Гугл тестира медицински четбот со вештачка интелигенција

Според The Wall Street Journal, Google веќе ја тестира својата технологија за разговор со вештачка …

Мета подготвува ривал на Твитер

Мета го претстави својот претстоен ривал на Твитер на своите вработени, а изгледот на апликацијата …

Don`t copy text!