Брутален нокаут во КСВ: Мамед Калидов го уништи Скот Аскам

Мамед Калидов беше апсолутна ѕвезда на настанот за боречки вештини КСВ 55 каде успеа да го врати изгубениот појас.

Калидов по три последователни порази ја дочека борбата против Скот Ашам и имаше што да покаже. Еден од тие поразите што ги претрпе беше баш од Ашам во декември минатата година и сега му се одмазди.

Одличниот Калидов се движеше одлучно напред, Ашам се повлече обидувајќи се да ги избегне ударите, но противникот сепак „го стигна“ со десната нога и го нокаутира.

https://twitter.com/KSW_MMA/status/1315043566385848320?s=20

Калидов сега има сооднос 34-7-2, а пред три последователни порази имаше серија од 15 победи што траеше од 2010 година.

Претходна Бела Хадид ви го одзема здивот со нејзиното голо издание
Следна Братот на Игуаин исто така потпиша за Интер Мајами

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!