Британски пар направи убав дом од лондонски двоспратен автобус

Наместо да го реновираат стариот имот, британската двојка одлучи да купи лондонски двокатен автобус што им стана нов дом.

Чарли МекВикар (26) и нејзиното момче Лук Вокер (7) знаеја дека мораат да плаќаат висока кирија или хипотека ако сакаат да живеат заедно, па наместо тоа купија лондонски автобус за 2.500 фунти.

Нивниот нов дом сега има камин, када, плакар, простор за спиење со кревет и две масички покрај постелите, телевизор, кујна и дневна соба. Кујната е опремена со фурна, мијалник, мијалник, фрижидер и некои други апарати, а има и машина за перење.

Трпезаријата има доволно простор за три лица, а во дневната соба има две клупи и мала маса.

Чарли и Лук платија 2.500 фунти за автобусот, вложија дополнителни 15.000 фунти за да го претворат во нивниот дом во кој живеат од 2018 година.

Автобусот е поврзан со снабдување со електрична енергија и вода, има безжичен интернет.

Пред автобусот има простор за одмор, а парот има и две кози. Во близина има дури и езеро.

Претходна ZAYN – Dusk Till Dawn
Следна Себастијан Фетел ги продава своите фантастични суперавтомобили

Награден напис

Новиот KIa Sorento PHEV – plug-in хибриден СУВ со 7 седишта

Kia ја демонстрираше интелигентната plug-in-хибридна технологија на новиот Sorrento PHEV (Plug-in Hybrid Electric Vehicle). Сликата …

Роналдо купи Бугати за осум милиони евра произведен во само десет примероци

За својот 36-ти роденден, Кристијано Роналдо купи ретка копија од автомобилот Bugatti Centodieci вреден осум …

Забрането е копирање на текст!