Братот на Игуаин исто така потпиша за Интер Мајами

Аргентинскиот напаѓач Гонзало Игуаин пристигна во Интер Мајами во текот на летото, а сега му се придружи и неговиот брат Федерико.

Откако 15 години играа во различни клубови, Гонзало и Федерико Игуаин се повторно заедно благодарение на легендарниот англиски фудбалер и сопственик на Интер Мајами, Дејвид Бекам.

Гонзало и Федерико претставуваат 18-ти случај кога браќата играат заедно во американската МЛС-лига.

35-годишниот Федерико потпиша за ДЦ Јунајтед во март, каде ја имаше улогата на тренер-играч по осум години поминати во екипата на Колумбос Кру.

Триесет и двегодишниот Гонзало пристигна од Јувентус во септември.

Претходно, браќата Игуаин играа заедно во Ривер Плата пред 15 години.

Претходна Брутален нокаут во КСВ: Мамед Калидов го уништи Скот Аскам
Следна На 22 октомври Huawei ќе го претстави Mate 40

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!