Бекам ја состави најдобрата екипа од играчи со кои играл

Бекам ја започна својата кариера во Манчестер Јунајтед пред да стане една од најголемите фудбалски sвезди во историјата, а тоа што тој имаше легендарна кариера го покажува најдобриот тим на играчи со кои играл.

По Манчестер Јунајтед, тој се сели во Реал Мадрид во 2003 година, каде ги поминува најдобрите години. Пред да се пензионира во 2013 година игра и за ЛА Галакси, Милан и ПСГ.

Во својата кариера, Бекам се сретнал со вистински икони и затоа решил да собере идеален тим на играчи со кои ја делел соблекувалната. И екипата навистина изгледа импресивно.

Како што се очекуваше, Манчестер Јунајтед и Милан се најзастапени со по четири играчи секој, додека одбраната е засилена со две легенди од Милан. Во тимот недостасуваат имиња како Серхио Рамос, Ерик Кантоне и Кејк.

Најдобриот тим на Бекам:

Питер Шмајхел (Манчестер Јунајтед)
Гери Невил (Манчестер Јунајтед)
Паоло Малдини (Милан)
Алесандро Неста (Милан)
Роберто Карлос (Реал Мадрид)
Рој Кин (Манчестер Јунајтед)
Пол Сколс (Манчестер Јунајтед)
Зинедин Зидан (Реал Мадрид)
Луис Фиго (Реал Мадрид)
Роналдо Назарио (Реал Мадрид)
Роналдињо (Милан)

Награден напис

Играта што ја играат дневно 30 милиони луѓе, Microsoft Solitaire прослави 30 години

Легендарната игра Мајкрософт Solitaire слави 30 години постоење.Иако се појави пред три децении, Solitaire сè …

Овој минијатурен Rolls-Royce Cullinan е поскап од голем број на вистински автомобили

Ролс-Ројс направи минијатурен и неверојатно детален модел кој всушност е поскап од некои вистински автомобили.Моделот …

Don`t copy text!