Барселона се пофали со дизајнот на нивните дресови за сезоната 2019/2020

Барселона го покажа дресот за натпреварувањата во сезоната 2019/2020 и буквално ги изненади своите фанови со неговиот дизајн. Наместо традиционалните линии, на предната страна има квадрати и ова се случува за првпат во историјата на клубот. Според изјавите, дизајнот е инспириран од градот Барселона, односно специфичните блокови во областа Eixample во која се наоѓаат згради што се дизајнирани од познатиот Гауди.

На новиот дрес има промена на позицијата на каталонското знаме. Тоа до сега се наоѓаше на задната страна од вратот, а сега е позиционирано напред во V делот.

Продажбата на новите дресови е почната во сите официјални продавници на Барса и заедно со него има и син шорц и сини чорапи со црвени детали.

Претходна Како да ја ублажите мачнината при патување со природни состојки
Следна Концепт кој ќе ја смени досегашната перцепција за патнички авион

Награден напис

Стадион на СП со капацитет од 40.000 седишта беше речиси полупразен, а евидентирано е дека има 42.000 луѓе

Холандија вчера го совлада Сенегал со резултат 2:0 во првото коло на Мундијалот, а по …

Топката со која Марадона го постигна голот со „Божјата рака“ беше продадена на аукција

На аукција во Лондон топката со која Диего Марадона го постигна познатиот гол „Божја рака“ …

Don`t copy text!