Барселона се подготвува за спектакуларна размена

Една од целите на Барселона е во следниот преоден рок да се ослободи од Филипе Кутињо. Малку е веројатно дека некој ќе ја плати бразилската офанзива 120 милиони евра што Барселона му ги плати на Ливерпул, па Каталонците се подготвени да разменат.

Еден од играчите кој е подготвен да се смени за Барселона е Н`Голо Канте на Челзи. Французинот е клучен играч на Челси, а Зинедин Зидан сака да го донесе во Реал, но Барселона со Кутињо има карта повеќе бидејќи Бразилецот е долгогодишна желба на Челси.

Мундо Депортиво денес на насловната страница тврди дека размената Канте-Кутињо е реална опција за следната транзиција затоа што Французинот е тип на играч од средниот ред кој Барселона ќе го бара ова лето.

Кутињо е позајмен во Баерн оваа сезона. Направи 32 настапи, постигнувајќи девет гола со осум асистенции, но германскиот шампион веќе реши да не го купи неговиот договор од Барселона.

Канте пристигна во Челси пред четири години за 35 милиони евра од Лестер, а денес неговата вредност се проценува на 80 милиони евра.

Претходна Чудото од 500 милиони евра
Следна Како да ги избегнете тензиите и да ги зацврстите семејните односи во време на карантин

Награден напис

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Како Роналдо ги решава проблемите

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо реши да направи нов деловен потфат купувајќи ја медиумската компанија Кофина …

Don`t copy text!