Барса со нови дресови

Шпанскиот фудбалски гигант Барселона се пофали со третата нова гарнитура и варијанта на нивните дресови, и апсолутно сите ги остави без зборови.

Производителот на спортска опрема Најк се реши за нешто тотално различно од стандардните бои на Барселона. Се решија за потполно розева варијанта, која на себе има исцртана визура од познатите градби на каталонската метропола.

Првично дресот беше објавен на Твитер, за следниот ден да биде објавен на официјалната страна на клубот.

Својата премиера дресот ја имаше во познатата компјутерска симулација PES, каде го носеа Пике, Дембеле и Кутињо.

Претходна На 16 години Новак Ѓоковиќ јавно барал спонзори што ќе му помогнат професионално да се занимава со тенис
Следна Претставен е еден од најголемите крузери на светот

Награден напис

Стадион на СП со капацитет од 40.000 седишта беше речиси полупразен, а евидентирано е дека има 42.000 луѓе

Холандија вчера го совлада Сенегал со резултат 2:0 во првото коло на Мундијалот, а по …

Топката со која Марадона го постигна голот со „Божјата рака“ беше продадена на аукција

На аукција во Лондон топката со која Диего Марадона го постигна познатиот гол „Божја рака“ …

Don`t copy text!