Ауди го претстави новиот A6 Allroad

По минатогодишното претставување на новата генерација на А6, Ауди ја претстави и верзијата Allroad.

За купувачите кои не преферираат SUV и Crossover возила, од Ауди понудија верзија која се базира на основата на стандардниот А6 модел, а спецификата на луксузот, квалитетот и моќта се спојува со можност за користење на секакви подлоги. Понудени се три верзии од трилитарскиот V6 мотор, а ќе се разликуваат само по испорачаната моќ.

Allroad доаѓа со стандардниот quatro интегрален погон и со подвозје кое е за 45 милиметри повеќе подигнато од стандардната верзија. 4,9 метри долгото возило во основната верзија 45 TDI испорачува моќ од 231 ks и вртежен момент од 500Nm.

Верзијата 50 TDI има моќ од 286 ks и вртежен момент од 620Nm, а 55 TDI испорачува 349 ks и вртежен момент од 700 Nm.

Сите верзии користат автоматски менувач со 8 степени на пренос.

Основната цена на Allroad во Германија изнесува 61 500 евра.

Претходна Преоѓањето на Жоао Феликс во Манчестер Сити, ќе ѝ донесе на Бенфика заработка од неверојатни 120 милиони евра
Следна Продукти кои ја зајакнуваат ерекцијата

Награден напис

Mercedes-Benz Sprinter трансформиран во луксузна канцеларија

Познатата тјунинг куќа Klassen го претвори Mercedes-Benz Sprinter во луксузна мобилна канцеларија која е опремена …

Маестралниот Верстапен славеше во Мајами

Холандскиот возач Макс Верстапен славеше на Големата награда на Мајами во петтата трка од сезоната …

Don`t copy text!