Арес Дизајн повторно го модифицирање стариот Дефендер

Италијанската компанија Арес Дизајн покажа уште еден проект базиран на Land Rover Defender.

Наречен е Defender Spec 1.2 и е наследник на Defender Ultra V8 2018, кој беше произведен во 53 примероци, од кои секоја чинеше 215.000 евра. Новиот Defender 1.2 е ограничен на само 15 примероци, а цените не се објавуваат јавно.

Defender Spec 1.2 доаѓа без чекрк, висок внес на воздух (шнорхел) и други теренски компоненти што ги имаше Ultra V8, но има 305/70 теренски гуми, електронски прилагодливи амортизери со поставки за Sport и Soft,

SUV е придвижуван од 4,7-литарски атмосферски V8 мотор спарен со 6-степен автоматски менувач кој развива 278 КС и 440 Nm вртежен момент. За запирање се грижат сопирачките AP Racing.

Арес инсталираше ЛЕД светла, пошироки браници поради масивните тркала, како и нова хауба, решетка за ладилникот и рамки за светло изработени од јаглеродни влакна. Внатрешноста има и детали од карбон, овој материјал го краси воланот, а задниот дел од предните седишта е направен од карбон. Внатрешноста е тапацирана со црвена кожа, прозорците во третиот ред се поголеми, а има и нов панорамски стаклен покрив.

Defender доби и модерен инфо-забавен систем, загреани ретровизори и слично.

Претходна Apple развива екран на преклоп за iPhone
Следна Позитивните ефекти на куркумата врз здравјето

Награден напис

Помладото можеби е послатко, но постарото значи и поискусно!

Знаеме која возрасна група би се насочиле, за максимално задоволство … Помладите момци честопати се …

Новиот KIa Sorento PHEV – plug-in хибриден СУВ со 7 седишта

Kia ја демонстрираше интелигентната plug-in-хибридна технологија на новиот Sorrento PHEV (Plug-in Hybrid Electric Vehicle). Сликата …

Забрането е копирање на текст!