Апликацијата Клубхаус го привлекува интересот на обожавателите на социјалните мрежи

Делумно радио, делумно апликација за разговор, конференциски повик или групен аудио разговор, Клубхаус сè повеќе ги привлекува љубителите на социјалните медиуми. Апликацијата, која во моментов се базира на аудио разговор, станува сè попопуларна, особено откако Елон Маск започна да ја користи.

Корисниците преку апликацијата Клубхаус можат да слушаат разговори, интервјуа и дискусии помеѓу интересни луѓе на различни теми. Многумина објаснуваат дека делува како онлајн подкаст.

Сепак, не можете само да го преземете Clubhouse од продавницата за апликации и да отворите ваша сметка. Потребно е еден од постојните корисници да ве покани да се придружите, поради што Клубхаус стана особено интересен за елитните кругови, вклучувајќи го и сопственикот на Тесла, Елон Маск.

Оние кои ќе успеат да ја добијат својата покана на апликацијата, можат да изберат теми што ги интересираат, како што се технологија, литература, здравство, бизнис и слично. Колку повеќе теми избирате, лицето со кое треба да разговарате и поединците што ги следите, толку повеќе Клубхаус ќе ви препорача содржина што одговара на вашите интереси.

Собите за разговор на апликацијата се како конференциски повици, но додека некои луѓе зборуваат, други можат само да ги слушаат. Исто како и телефонски повик, кога разговорот ќе заврши, просторијата се затвора, за разлика од Твич каде што видео-преносот во живо останува на платформата, за луѓето да можат да се вратат и да го гледаат повторно. Сепак, ова не ги спречува корисниците на Клубхаус да го снимаат разговорот во живо. На пример, корисник на Јутјуб емитува соба за разговор започната од Елон Маск.

За потсетување, за да се зачлениме во Клубхаус, еден од корисниците на апликацијата треба да ви испрати покана со која ќе ви дадете пристап да креирате сметка. Друга забелешка е дека секој корисник има на располагање само две покани.

Претходна Себастијан Фетел ги продава своите фантастични суперавтомобили
Следна Неколку причини зошто работата од кревет не е добра за вашето тело и мозок

Награден напис

Evanescence – Bring Me To Life 

Уживајте во прекрасната музика на нашиот портал и на нашето ново интернет радио. Слушајте музика …

YouTube тестира четбот кој ќе се појавува под клиповите

Видео сервисот YouTube спроведува експеримент кој вклучува нов четбот дизајниран да им обезбеди на корисниците …

Don`t copy text!