Алатката Paint останува и понатаму дел од Windows 10

Една од најпрепознатливите алатки на Windows оперативните системи – Paint, сепак ќе остане дел од Windows 10.

Според информациите што ги даде Брендон ЛеБлан, сениор менаџер за Windows апликации во Microsoft, сегментот Paint  ќе продолжи да биде составен дел од оперативниот систем Windows 10. Исто така, запрашан зошто воопшто Microsoft размислува за пензионирање на Paint, тој не даде никаков одговор.

Планот со кој излегоа од Microsoft беше дека Paint ќе биде симнат од содржината на оперативниот систем Windows 10 и ќе биде поставен како апликација за симнување од виртуелната продавница на Microsoft.

Претходна “InSight” на НАСА го забележа првиот потрес на Црвената планета
Следна Шише со вода оставено во автомобил на високи температури носи опасност

Награден напис

Во американските болници, Гугл тестира медицински четбот со вештачка интелигенција

Според The Wall Street Journal, Google веќе ја тестира својата технологија за разговор со вештачка …

Мета подготвува ривал на Твитер

Мета го претстави својот претстоен ривал на Твитер на своите вработени, а изгледот на апликацијата …

Don`t copy text!